Արցախում հակառակորդի հրետակոծությունից չորս զինվոր է մահացել
Սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 17:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի կողմից թուրքական արտադրության TR-107 կայանքներից հրթիռահրետանային արկակոծման է ենթարկվել ՊԲ-ի հյուսիս-արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասը, որի արդյունքում բեկորային մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Նորայր Միքայելի Խաչատրյանը (ծնված 1995թ.), Ռոբերտ Սուրենի Մկրտչյանը (ծնված 1995թ.), Հարութ Մաքսիմի Հակոբյանը (ծնված 1997թ.) եւ Կարեն Գեւորգի Շահինյանը (ծնված 1997թ.):
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ կան վիրավորներ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին:

Four servicemen die in Nagorno-Karabakh as a result of rival shelling
On September 25, at about 17:30, conservation area of one of the Defense Army north-eastern units was shelled by Turkish made TR-107 multiple rocket launchers by the Azerbaijani armed forces which resulted in fatal shrapnel wounds to four Defense Army servicemen: Norayr Khachatryan, 1995, Robert Mkrtchyan, 1995, Harut Hakobyan, 1997, and Karen Shahinyan, 1997.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 25, ARTSAKHPRESS: The press service of Nagorno -Karabakh Defense Army, there are also injured. An investigation is underway to determine the details. Nagorno Karabakh Republic Defense Ministry shares the grief of the loss and expresses its condolences to the family, relatives and fellow servicemen of the killed servicemen.