Նախագահը կարեւորել է մարդահամարի պատշաճ անցկացումը. խորհրդակցություն նախագահականում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 25-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված ս.թ. դեկտեմբերին հանրապետությունում կայանալիք մարդահամարի կազմակերպման հետ կապված հարցերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ լսելով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարների կողմից ներկայացված տեղեկությունները՝ Նախագահը կարեւորել է մարդահամարի պատշաճ անցկացումը՝ այս ուղղությամբ տալով մի շարք կոնկրետ հանձնարարականներ:
Խորհրդակցությանը ներկա էին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President Sahakyan highlights necessity of carrying out the census on a proper level
On 25 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan chaired a working consultation devoted to the issues of organizing the population census to be held in the republic in the coming December, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed.
STEPANAKERT, NOVEMBER 25, ARTSAKHPRESS:  After hearing out heads of the concerned bodies the President highlighted the necessity of carrying out the census on a proper level giving a range of concrete instructions in the direction.
National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, deputy premier Arthur Aghabekyan and other officials were present at the consultation.