ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատժիչ գործողությունների
Դեկտեմբերի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 (236 արկ), 82 (155 արկ), 120 (23 արկ) միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 (4 արկ) և ՌՊԳ-7 (3 արկ) տիպի նռնականետերից, TR-107 տիպի հրթիռային կայանքից (24 արկ), հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը  դիմել են պատժիչ գործողությունների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ` հակառակորդը շփման գծի հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 122 միլիմետրանոց Դ-30 հաուբից հրանոթ (4 արկ): ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրիչ քայլերը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Азербайджанские ВС применили гаубицу
Азербайджанские ВС 20 декабря и в ночь на 21 декабря продолжили интенсивно нарушать режим перемирия на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой.
СТЕПАНАКЕРТ, декабря 21 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-службе Министерства обороны НКР, по карабахским позициям было произведено около более 1700  выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, а также минометов калибра 60 мм (236 снарядов), 82 мм (155 снарядов), 120 м (23 снаряда), «АГС – 17» (4 снаряда) и «РПГ – 7» (3 снаряда), системы TR-107 (24 снаряда).
Помимо этого, азербайджанская сторона применила гаубицу Д – 30 калибра 122 мм (4 снаряда).
Для подавления провокационных шагов противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к карательным мерам и продолжили уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.