ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատժիչ գործողությունների
Դեկտեմբերի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 (236 արկ), 82 (155 արկ), 120 (23 արկ) միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 (4 արկ) և ՌՊԳ-7 (3 արկ) տիպի նռնականետերից, TR-107 տիպի հրթիռային կայանքից (24 արկ), հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը  դիմել են պատժիչ գործողությունների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ` հակառակորդը շփման գծի հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 122 միլիմետրանոց Դ-30 հաուբից հրանոթ (4 արկ): ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրիչ քայլերը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

On December 20 and the night of December 21, more than 1700 shots were fired towards Armenian frontier troops from weapons of different caliber as well as from 60mm, 82mm and 120mm mortars, RPG-7, AGS-17 grenade launchers, TR-107 artillery rockets in the Line of Contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies, the Press Service of the Defense Ministry of the Nagorno-Karabakh Republic informed.
Azerbaijan applies 122-mm howitzer D-30 towards Hadrut direction
STEPANAKERT, DECEMBER 21, ARTSAKHPRESS:The adversary also applied 122-mm howitzer D-30 in the southern direction of the Line of Contact (Hadrut).
Frontier troops of the Defense Army took punitive measures to restrain the adversary’s provocative actions and continued confidently carrying out their combat duty.