Ադրբեջանն Արցախի ուղղությամբ դիվերսիայի փորձ է կատարել
Հունվարի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 600 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝  բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ուժերը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ձեռնարկել են դիվերսիոն հետախուզական փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ: Արդյունքում սպանվել է առնվազն հակառակորդի երկու զինծառայող, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
Արձանագրված փոխհրաձգության ընթացքում պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Azerbaijan made attempt of subversive act in Artsakh direction
The rival violated the ceasefire regime in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on January 14 and during the night of January 15.
STEPANAKERT, JANUARY 15, ARTSAKHPRESS: More than 600 shots were fired towards Armenian frontier troops from weapons of different caliber, including AGS-17 and RPG-7 grenade launchers during the abovementioned period.
As Press Service of NKR Defense Ministry informed, the adversary made an attempt of a subversive act in eastern direction of the contact line of Karabakh-Azerbaijani opposing armies at 21:30, January 14. The frontier troops of the Defense Army identified in time the advance of the Azerbaijani special unit and pushed them back causing losses. At least two enemy soldiers were killed as the result and the other members of the group escaped.
The frontier troops of the Defense Army of Artsakh continued to confidently carry out their military duties.