Նախագահը Մատաղիսում մասնակցել է ՊԲ զինծառայողների համար նոր շենքի բնակարանամուտի արարողությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ Մատաղիս ավանում Նախագահը մասնակցել է պաշտպանության բանակի զինծառայողների համար նոր բազմաբնակարան շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը:
Այնուհետև Բակո Սահակյանը Մարտակերտ շրջկենտրոնում մասնակցել է զինծառայողների համար բազմաբնակարան շենքի հիմնարկեքի արարողությանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել մոսկվաբնակ բարերար Ռուբեն Գրիգորյանին նման կարևոր ծրագրերին աջակցելու համար` դա որակելով որպես հայրենասիրության օրինակելի դրսևորում:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ զինծառայողների սոցիալական պայմանների բարելավումն այսուհետ ևս կլինի պետության հատուկ ուշադրության կենտրոնում:

President Sahakyan partook in house-warming party in Mataghis
On 16 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Martakert region, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, FEBRUARY 16, ARTSAKHPRESS: In the settlement of Mataghis he partook in a solemn ceremony of handing over keys from a newly-built apartment building to a group of the Defense Army servicemen.
Thereafter Bako Sahakyan was present at a groundbreaking ceremony of new apartment building for Defense Army servicemen held in the Martakert regional center.
The President expressed gratitude to philanthropist from Moscow Rouben Grigoryan for assisting these programs qualifying it as an exemplary manifestation of patriotism.
The Head of the State underlined that amelioration of the servicemen's social conditions would further on be at the spotlight of the State.