Հայկական զինուժը խոցել է Ադրբեջանի մեկ ուղղաթիռ. ԼՂՀ ՊԲ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում ադրբեջանական զինուժը շարունակում է իրականացնել լայնամասշտաբ նախահարձակ գործողություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, այսօր՝ ապրիլի 2-ին, ժամը 09:00-ի դրությամբ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պաշտպանական հաջող մարտեր են իրականացնում առաջնային գծի բոլոր ուղղություններով՝ հակառակորդին պատճառելով կենդանի ուժի եւ զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, բացի ադրբեջանական զինուժին հասցրած այլ կորուստներից, ՊԲ հակաօդայինները հակամարտ զորքերի շփման գոտու հյուսիսային հատվածում խոցել են հայկական դիրքերի ուղղությամբ գրոհող թշնամական մեկ ուղղաթիռ:

Azerbaijani armed forces continue large-scale attacks on the contact line of Nagorno Karabakh-Azerbaijani opposing forces; informed the Press Service of the Nagorno Karabakh Defense Ministry.
Nagorno Karabakh Air Defense destroys attacking Azerbaijani helicopter
STEPANAKERT, APRIL 2, ARTSAKHPRESS: As of now, the Defense Army conducts successful defensive battles throughout all directions of the contact line, causing significant losses to the adversary’s manpower and equipment.
According to the Defense Army’s information, in addition to other losses caused by the Defense Army, in the northern part of the contact line the Defense Army destroyed a hostile attack helicopter which was attacking the Armenian positions.