Հայկական զինուժը խոցել է Ադրբեջանի մեկ ուղղաթիռ. ԼՂՀ ՊԲ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում ադրբեջանական զինուժը շարունակում է իրականացնել լայնամասշտաբ նախահարձակ գործողություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, այսօր՝ ապրիլի 2-ին, ժամը 09:00-ի դրությամբ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պաշտպանական հաջող մարտեր են իրականացնում առաջնային գծի բոլոր ուղղություններով՝ հակառակորդին պատճառելով կենդանի ուժի եւ զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, բացի ադրբեջանական զինուժին հասցրած այլ կորուստներից, ՊԲ հակաօդայինները հակամարտ զորքերի շփման գոտու հյուսիսային հատվածում խոցել են հայկական դիրքերի ուղղությամբ գրոհող թշնամական մեկ ուղղաթիռ:

ПВО Нагорного Карабаха сбили азербайджанский вертолет
На линии соприкосновения карабахо-азербайджанских вооруженных сил азербайджанские ВС продолжают широкомасштабные наступательные действия.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 2 АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, сегодня, 2 апреля, по положению на 09.00 передовые подразделения Армии обороны ведут успешные оборонительные бои по всем направлениям передовой, нанося противнику значительные потери в живой силе и в военной технике.
Согласно оперативным данным Армии обороны, силы ПВО на северном участке линии соприкосновения сбили азербайджанский вертолет, совершивший нападение на армянские позиции.