Բակո Սահակյանն ընդունել է Սոցինտերնի փոխատենապետին
Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 11-ին ընդունել է Սոցինտերնի փոխատենապետ, ՀՅԴ Բյուրոյի նախկին անդամ Մարիո Նալբանդյանին:
Բակո Սահակյանն  ընդունել է Սոցինտերնի փոխատենապետին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ՀՅԴ Արցախի կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Դավիթ Իշխանյանը, քննարկվել են վերջերս Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված լայնածավալ գործողությունների հետ կապված մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է Ադրբեջանի ագրեսիվ քաղաքականութան մասին միջազգային տարբեր հարթակներում ճշմարտացի տեղեկատվության ներկայացումը` ընդգծելով, որ այն մեծապես կնպաստի հետագայում նման գործողությունների կանխարգելմանն ու դատապարտմանը:
Նախագահը բարձր է գնահատել այս պատասխանատու ժամանակահատվածում Սփյուռքի կողմից Արցախին ցուցաբերած բազմակողմանի աջակցությունը` արժեւորելով այն քաղաքական եւ հոգեբանական տեսանկյուններից:

Бако Саакян обсудил с вице-президентом Социнтерна сложившуюся в НКР ситуацию
11 апреля президент Бако Саакян принял вице-президента Социнтерна, бывшего члена Бюро АРФ «Дашнакцуцюн» Марио Налбандяна.
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 11 АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-службе президента НКР , на встрече, в которой принял участие представитель Центрального комитета АРФ «Дашнакцутюн» Арцаха Давид Ишханян, был обсужден ряд вопросов, связанных с широкомасштабными действиями, развернутыми на днях Азербайджаном против Республики Арцах.
Глава государства отметил важность представления объективной информации об  агрессивной политике Азербайджана на различных международных площадках, подчеркнув, что это окажет значительное содействие предотвращению и осуждению подобных действий в будущем.
Президент дал высокую оценку всесторонней поддержке Арцаха, оказанной Диаспорой в нынешний ответственный момент, отметив ее важность с политической и психологической точек зрения. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.