Վերականգնվել է Հայաստան բնական գազի մատակարարումը
Վթարավերականգնողական աշխատանքների կատարման արդյունքում այսօր՝ օգոստոսի 23- ին` առավոտյան ժամը 11-ից, վերսկսվել է Հյուսիսային Կովկաս- Անդրկովկաս մայրուղային գազատարով Հայաստան մուտք գործող բնական գազի մատակարարումը:
Վթարավերականգնողական աշխատանքների կատարման արդյունքում այսօր՝ օգոստոսի 23- ին` առավոտյան ժամը 11-ից, վերսկսվել է Հյուսիսային Կովկաս- Անդրկովկաս մայրուղային գազատարով Հայաստան մուտք գործող բնական գազի մատակարարումը: Այս մասին , ինչպես հաղորդում է «Արցախպրես»-ը,  «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ից:
Վրաստանի տարածքում Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս մայրուղային գազատարի վրա տեղի ունեցած վթարի պատճառով օգոստոսի 20-ի ժամը 23:45-ից ժամանակավորապես դադարեցվել էր  Հայաստան բնական գազի մատակարարումը: Հայաստանի Հանրապետության սպառողների գազամատակարարումը «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ի կողմից իրականացվում էր պահուստային ռեզերվների հաշվին ՝ առանց սահմանափակումների:
Երևանում  Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին  ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ օգոստոսի 21-ի հանդիպման ժամանակ խոստացել էր, որ Հայաստանին գազամատակարարումը կվերականգնվի առաջիկա 2-3 օրերի ընթացքում:

Возобновились поставки природного газа в Армению
В результате завершения восстановительных работ сегодня - 23 августа - с 11 утра возобновились поставки природного газа в Армению по магистральному газопроводу «Северный Кавказ-Закавказье».
В результате завершения восстановительных работ сегодня - 23 августа - с 11 утра возобновились поставки природного газа в Армению по магистральному газопроводу «Северный Кавказ-Закавказье». Как передает Арцахпресс, об этом сообщили Арменпресс в ЗАО «Газпром Армения». В связи с аварией на магистральном газопроводе Северный Кавказ-Закавказье на территории Грузии, 20 августа с 23:45 часов временно была прекращена подача природного газа в Армению Газоснабжение потребителей Республики Армения обеспечивала компания «Газпром Армения» в полном объеме без ограничений за счет внутренних резервов.Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили в ходе встречи с премьер-министром Армении Овиком Абрамяном 21 августа пообещал, что газоснабжение Армении будет восстановлено в течение ближайших 2-3-х дней.