Միջազգային հանրության կողմից դիպուկ գնահատականներ չեն եղել. ԼՂՀ Նախագահ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին Արցախի Հանրային Հեռուստատեսությանը  և «Մեդիատոն» ընկերությանը տված հարցազրույցում ասել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը:
«Այն, ինչ տեղ է գտել Ադրբեջանի կյանքում, ոչ պակաս վտանգավոր է, քան այն, ինչ մենք տեսնում ենք աշխարհի տարբեր ծայրերում հատկապես ծայրահեղականների, ահաբեկիչների հետ կապված»,- ասել է նա:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ ապրիլյան քառօրյա պատերազմի ժամանակ եւ դրանից հետո միջազգային հանրության արձագանքը չի կարող բավարարել, դիպուկ գնահատականներ չեն եղել, եղել են միայն կոչեր՝ ուղղված երկու կողմերին:
«Այնինչ միջազգային հանրությունն այդպիսիններին կարգի հրավիրելու համար կիրառում է բոլոր միջոցները եւ գործողությունները, անգամ իրականացնում են ռազմական գործողություւններ՝ նման վտանգների դեպքում, որովհետեւ նման պահվածքը նրանք որակում են որպես քաղաքակիրթ աշխարհին վտանգ ներկայացնող երեւույթներ եւ ոչչացնում են այդպիսիններին»,- ասել է նա:

The international community should reconsider its approach towards Azerbaijan, the Artsakh Republic President Bako Sahakyan said in an interview with Artsakh Public Television and "Mediaton" company.
International community’s response can’t be satisfying: NKR President
STEPANAKERT, APRIL 28, ARTSAKHPRESS:  "What took place in Azerbaijan's life, is no less dangerous than what we see in different corners of the world, especially in connection with the extremists and terrorists," he said.
Bako Sahakyan noted that the response of the international community during April four-day war and thereafter can not be satisfying,  since the assessments weren’t precise, there being only calls directed to both sides.
“Whereas the international community uses all the means and actions to bring such elements to order, even carrying out military actions in case of such hazards, since they consider such a conduct as phenomena posing threat to the civilized world and thus annihilate them,” he said.