Այս գիշեր հակառակորդը կիրառել է նաև ռեակտիվ հրթիռային կայանքներ
Մայիսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 մմ ականանետ և TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռային կայանքներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու ուղղությամբ:

ВС Азербайджана ночью применили реактивные ракетно-артиллерийские установки TR-107
С 4 на утро 5 мая оперативно-тактическая обстановка на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана не изменилась, об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
СТЕПАНАКЕРТ, мая 5 АРЦАХПРЕСС - Противник продолжил нарушать договоренность о прекращении огня, применяя разнокалиберное стрелковое оружие, 60 мм минометы и реактивные ракетно-артиллерийские установки TR-107.
Передовые подразделения АО, в основном,  воздержались от ответным мер и предприняли необходимые шаги по организации надежной обороны боевых постов вдоль всей линии соприкосновения.