Նախագահ Սահակյանը ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 5-ին ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին:
Նախագահ  Սահակյանը  ընդունել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, քննարկվել են պետություն-եկեղեցի կապերին, ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին վերաբերող հարցեր:Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին մեծ ներդրում ունի Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման եւ ընդլայնման գործում ու երախտագիտություն հայտնել Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար:

On 5 May Artsakh Republic President Bako Sahakyan received prelate of the Tehran Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Sepuh Sargsyan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
Bako Sahakyan received prelate of Tehran Diocese of Armenian Apostolic Church Archbishop Sepuh Sargsyan
Bako Sahakyan received prelate of  Tehran Diocese of Armenian Apostolic Church Archbishop Sepuh Sargsyan
STEPANAKERT, MAY 5, ARTSAKHPRESS: Issues related to the state-church relations, the large-scale combat operations launched by Azerbaijan from 2 to 5 April and their consequences were discussed during the meeting.
President Sahakyan underlined that the Armenian Apostolic Church had a great contribution in cementing and expanding the Motherland-Diaspora ties and expressed gratitude to Archbishop Sepuh Sargsyan for continuous assistance shown to Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan partook in the meeting.