Օմարի լեռնանցքում ԵԱՀԿ առաքելությունը պլանային դիտարկում է անցկացրել
Սեպտեմբերի 7-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Օմարի լեռնանցքում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 7-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել Օմարի լեռնանցքում։
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Գենադիե Պետրիկան /Մոլդովա/ և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը /Շվեդիա/։
Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/ և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ անձնական օգնական Սայմոն Թիլերը  /Մեծ Բրիտանիա/։

OSCE Mission conducted a planned monitoring in the Omar pass
On September 7, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan, in the Omar pass, press service of the NKR MFA informed.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 7, ARTSAKHPRESS: From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring was conducted by Field Assistant of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Gennadie Petrica /Moldova/ and staff member of the Office Peter Svedberg /Sweden/.
From the opposite side of the Line of Contact, the monitoring was conducted by Field Assistant of the Personal representative of the OSCE Chairman-in-Office Jiri Aberle (Czech Republic) and Personal Assistant of the OSCE CiO Simon Tiller (Great Britain).
The Monitoring passed in accordance with the agreed schedule. No violation of the cease-fire regime was registered.