Նախագահ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 14-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
Նախագահ  Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նորանշանակ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Դուք ունեք հարուստ փորձ ու գիտելիքներ, մարդկային ու մասնագիտական բարձր ունակություններ ու կարողություններ, որոնք մեծապես կօգնեն Ձեզ այդ պատասխանատու պաշտոնում Ձեր գործունեության իրականացման ճանապարհին:
Վստահ եմ, որ այսուհետ էլ անմնացորդ կծառայեք հայրենիքի եւ հարազատ ժողովրդի զարգացման ու բարգավաճման, հայոց պետականության ամրապնդման, տնտեսության առաջընթացի ապահովման, Հայաստանի եւ Արցախի միջեւ կապերի շարունակական խորացման ու ընդլայնման հայրենանվեր գործին:

On 14 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to the newly-appointed prime-minister of the Republic of Armenia Karen Karapetyan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
Bako Sahakyan sent congratulatory address to the newly-appointed Armenian prime-minister Karen Karapetyan
STEPANAKERT, SEPTEMBER 14, ARTSAKHPRESS: The address runs as follows:
"On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and personally myself I extend my cordial congratulations to You on being appointed to the post of Republic of Armenia's prime-minister.
You have rich experience and knowledge, high personal and professional abilities that will greatly favor the realization of Your activity in this responsible position.
I am confident You will continue serving selflessly to the patriotic mission of bringing prosperity and development the Motherland's and native people's, strengthening the Armenian statehood, securing economic progress, deepening and widening ties between Armenia and Artsakh on a consistent basis.