Նախագահ Սահակյանը ներկա է գտնվել «ԱրցախԷթնոՖեստ» միջազգային առաջին փառատոնին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 16-ին ներկա է գտնվել Շուշիի շրջանի «Իսահակի աղբյուր» հանգստի գոտում մի շարք երկրների առաջատար խոհարարների մասնակցությամբ կազմակերպված «ԱրցախԷթնոՖեստ» միջազգային առաջին փառատոնին:
Նախագահ  Սահակյանը  ներկա է գտնվել «ԱրցախԷթնոՖեստ» միջազգային առաջին փառատոնին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից: Նախագահը կարեւորել է նման միջոցառումների անցկացումն Արցախում՝ նշելով, որ դրանք նպաստում են տարբեր երկրների հետ շփումների աշխուժացմանը, մեր ավադույթների պահպանմանն ու ներկայացմանն արտաքին աշխարհին:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Бако Саакян посетил первый международный фестиваль «Арцах Этнофест»
16 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил организованный в зоне отдыха «Родник Исаака» Шушинского района первый международный фестиваль «Арцах Этнофест» с участием ведущих поваров ряда стран.
Президент  Бако Саакян посетил  первый международный фестиваль «Арцах Этнофест»
СТЕПАНАКЕРТ, 16 сентября  АРЦАХПРЕСС - Президент подчеркнул важность проведения подобных мероприятий в Арцахе, отметив, что они содействуют оживлению контактов с разными странами, сохранению национальных традиций и представления их внешнему миру.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.