Սեյրան Օհանյանը զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումները ներկայացրել է գնդապետ Ջոն Քյոսեյանին
ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանը այսօր ընդունել է Լոս Անջելեսի Ուրֆայի հայրենակցական միության երկարամյա ատենապետ, ամերիկյան օդուժի վետերան, գնդապետ Ջոն Քյոսեյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել Ջոն Քյոսեյանի ծավալած գործունեությունը և ներդրած ջանքերը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում հայկական մշակույթը պահպանելու և զարգացնելու ուղղությամբ:
Հյուրի խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումները, բանակ-հասարակություն կապերի շրջանակում Սփյուռքի տարբեր կառույցների հետ համագործակցության ծրագրերը: Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում ազգային համախմբման, երիտասարդության շրջանում հայրենասիրության սերմանման, բանակ-հասարակություն կապերի ամրապնդման ուղղությամբ ջանքերի կենտրոնացումը:

Сейран Оганян принял армянина-ветерана ВВС США
И.о. министра обороны Армении Сейран Оганян 27 сентября принял многолетнего председателя землячества Урфы в Лос- Анджелесе, ветерана ВВС США полковника Джона Кесеяна.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 сентября  АРЦАХПРЕСС - Как сообщили из управления информации и по связям с общественностью МО РА, тепло приветствовав гостя, Сейран Оганян высоко оценил его деятельность в сохранении и развитии армянской культуры в США.
По просьбе гостя, Сейран Оганян рассказал о реформах в вооруженных силах, программах сотрудничества с различными организациями диаспоры в рамках связи армия-общество. Собеседники отметили важность национального единства триады Армения-Арцах-Диаспора, укоренения в молодежи идей патриотизма, концентрации усилий в укреплении связей армии с обществом.