Մեր համագործակցությունը կրելու է շարունակական բնույթ. բժիշկ Վաչե Վասիլյան
Ֆրեզնոյում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոսարանի նախաձեռնությամբ և տեղի հայկական համայնքի օժանդակությամբ մի խումբ արտասահմանյան բժիշկների կողմից Ստեփանակերտում շարունակում են իրականացնել բնակչության անվճար խորհրդատվություններ, անհրաժեշտության դեպքերում էլ կատարելով նաև վիրահատություններ:
Մեր  համագործակցությունը  կրելու է  շարունակական  բնույթ.   բժիշկ    Վաչե   Վասիլյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Դենտեքս Դենտալ գրուպ» ատամնաբուժական կլինիկայում, ԱՄՆ Ֆրեզնո քաղաքի հայազգի ատամնաբույժ Վաչե Վասիլյանի կողմից իրականացվում են բնակչության անվճար խորհրդատվություն և բուժում:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նա նշել է, որ ինքը ևս Արցախ է եկել իր հայրենակիցներին աջակցելու և բնակիչներին անվճար բժշկական օգնություն ցուցաբերելու նպատակով։
«Անցած տարի մենք Հայաստանում էինք: Այս տարի մեզ հնարավորություն ընձեռվել այցելել Արցախ և բժշկական օգնություն ցուցաբերել մեր հայրենակիցներին: Տարբեր խնդիրներով հիվանդներ են դիմել մեզ: Ասեմ, որ ես հիացած եմ այս ատամնաբուժական կլինիկայի պայմաններից. անհրաժեշտ բոլոր սարքավորումները կան, մասնագետներն էլ արհեստավարժ են: Անկեղծ ասած, նույնիսկ մեզ մոտ չկան նման տիպի ատամնաբուժական կլինիկաներ,-անկեղծացել է Վ. Վասիլյանը և շարունակել,- մեր այցելությունները պարբերական բնույթ են կրելու. շատ կարևոր են մասնագիտական նման համագործակցությունն ու փորձի փոխանակումը»:
Ատամնաբույժի խոսքով՝ իրենք բերել են դեղամիջոցներ, որոնք ըստ հարկի անվճար տրամադրվելու են   արցախցիներին:
Վ. Վասիլյանն ընդգծել է իրենց ամենակարևոր առաքելությունն ու նպատակը. «Մենք ուզում ենք, որ մեր «վայ» հարևաններն իմանան. յուրաքանչյուր հայ, որտեղ էլ ուզում է լինի, հոգով միշտ իր հայրենիքի հետ է՝ պատրաստ սատարելու, հարահաս լինելու իր հայրենակիցներին»:

Our cooperation will be continual:Vatche Wassilian
With the assistance of the Honorary Consulate of the Republic of Armenia in Fresno and the local Armenian community, group of foreign doctors continue to carry out free consultations in Stepanakert, performing also operations, if necessary.
STEPANAKERT, OCTOBER 12, ARTSAKHPRESS: The Armenian dentist from Fresno, USA, Vatche Wassilian carries out free consultations and treatment in Dentex Dental Group Dental Clinic, Stepanakert.
In an interview with Artsakhpress, Wassilian noted that he has also arrived in Artsakh to support his compatriots and to provide free medical care.
"Last year we were in Yerevan. This year, we had an opportunity to visit Artsakh and give medical assistance to our compatriots. To patients with various problems have been shown medical care. I must say that I am delighted with this dental clinic conditions. The clinic has all the necessary equipment and specialists are skilled,” he said, adding that such professional cooperation and exchange of experience are very important and their visits will be periodical.
According to Vatche Wassilian, they have brought medicinal means that will be provided to the people of Artsakh free of charge.
"We want our "neighbors" to know that each Armenian is always with the homeland spiritually and ready to support the compatriots,” he concluded.