Հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է պայմանագրային զինծառայող. կատարվում է քննություն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու պայմանագրային զինծառայողի մահվան հանգամանքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 31, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախնական տվյալներով՝ 30.10.2016թ.՝ ժամը 20:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության շրջանում տեղակայված մարտական դիրքում կտրուկ վատացել է մարտական հերթապահության նշանակված պայմանագրային զինծառայող, 1987թ. ծնված Դերենիկ Արտակի Խալխալյանի ինքնազգացողությունը:
Նոյեմբերյանի ԲԿ տեղափոխվելու ճանապարհին Դ.Խալխալյանը մահացել է: Բժշկական նախնական հետազոտության համաձայն՝ զինծառայողի մոտ արձանագրվել է սրտի կանգ:
ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու Դ.Խալխալյանի մահվան հանգամանքները: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։

Скончался военнослужащий-контрактник: ведется следствие
В шестом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении ведется расследование по выяснению обстоятельств смерти военнослужащего-контрактника.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 октября АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в отделе Департамента по информации и связям с общественностью Следственного комитета РА.
По предварительным данным, 30 октября в пределах 20:00 часов на расположенной в N-ой воинской части Минобороны РА боевой позиции резко ухудшилось самочувствие  назначенного на боевое дежурство военнослужащего-контрактника Дереника Халхаляна, 1987 года рождения. По пути в медицинский центр Ноемберяна Халхалян скончался.
По данным предварительной медицинской экспертизы, у военнослужащего произошла остановка сердца.
В шестом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении ведется расследование по выяснению обстоятельств гибели Дереника Халхаляна. Назначена судебно-медицинская экспертиза.