Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 4-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
Բակո Սահակյանը պարգևատրել է Կարեն Կարապետյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ նախագահի լրատվական ծառայությունից տղեկացնում են, որ քննարկվել է հայկական երկու պետությունների տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը մեկ անգամ եւս շնորհավորել է Կարեն Կարապետյանին ՀՀ կառավարության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ եւ հույս հայտնել, որ նրա վարչապետության օրոք կշարունակի հետեւողականորեն զարգանալ ու ընդլայնվել ՀՀ եւ ԼՂՀ բարձր մակարդակի վրա գտնվող տնտեսական համագործակցությունը:
Բակո Սահակյանը Կարեն Կարապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան, որով նա պարգեւատրվել էր ս.թ. օգոստոսի 30-ին` սոցիալ-տնտեսական կարեւորագույն խնդիրների իրականացման գործում Արցախին ցուցաբերած աջակցության համար եւ ի նշանավորումն ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի:

4 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян принял премьер-министра Республики Армения Карена Карапетяна. Был обсужден широкий круг вопросов, касающихся экономического сотрудничества двух армянских государств.
Бако Саакян вручил Карену Карапетяну орден «Месроп Маштоц»
СТЕПАНАКЕРТ, 4 ноября АРЦАХПРЕСС - Президент Саакян вновь поздравил Карена Карапетяна с назначением на должность главы правительства РА, пожелал ему успехов и выразил надежду, что в период его пребывания в должности продолжится последовательное развитие и расширение экономического сотрудничества между РА и НКР, находящегося сегодня на высоком уровне.
Бако Саакян вручил Карену Карапетяну орден «Месроп Маштоц», которым он был награжден 30 августа с.г. за содействие Арцаху в деле решения важнейших социально-экономических задач и в ознаменование 25-летия провозглашения НКР.