Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 4-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
Բակո Սահակյանը պարգևատրել է Կարեն Կարապետյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ նախագահի լրատվական ծառայությունից տղեկացնում են, որ քննարկվել է հայկական երկու պետությունների տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանը մեկ անգամ եւս շնորհավորել է Կարեն Կարապետյանին ՀՀ կառավարության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություններ եւ հույս հայտնել, որ նրա վարչապետության օրոք կշարունակի հետեւողականորեն զարգանալ ու ընդլայնվել ՀՀ եւ ԼՂՀ բարձր մակարդակի վրա գտնվող տնտեսական համագործակցությունը:
Բակո Սահակյանը Կարեն Կարապետյանին է հանձնել «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշան, որով նա պարգեւատրվել էր ս.թ. օգոստոսի 30-ին` սոցիալ-տնտեսական կարեւորագույն խնդիրների իրականացման գործում Արցախին ցուցաբերած աջակցության համար եւ ի նշանավորումն ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձի:

President of Artsakh Republic (NKR) Bako Sahakyan received Prime Minister of the Republic of Armenia Karen Karapetyan on November 4, the press service of the Artsakh President’s Office informed.
Bako Sahakyan receives Prime Minister of Armenia
STEPANAKERT, NOVEMBER 4, ARTSAKHPRESS: A wide range of issues related to economic cooperation between the two Armenian states were on the discussion agenda.
President Sahakyan once again congratulated Karen Karapetyan on being appointed to the post of head of the Cabinet of Ministers of the Republic of Armenia, wished him new successes and expressed hope that during his premiership high-level economic ties between Armenia and NKR will continue their consistent development and expansion.
Bako Sahakyan handed in the "Mesrop Mashtots" order to Karen Karapetyan which was awarded to him on 30 August of the current year for support shown to Artsakh in realization of significant socioeconomic projects and in connection with the 25th anniversary of the NKR proclamation.