ԵԱՀԿ առաքելությունը վաղը դիտարկում կանցկացնի ԼՂՀ Մարտունու շրջանի ուղղությամբ
Հունվարի 12-ին, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու ԼՂՀ Մարտունու շրջանի ուղղությամբ՝ Աշաղը Վեյսալի բնակավայրի հյուսիս-արևելքում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ-ից, ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են  ԵԱՀԿ ԳՆ ԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը (Շվեդիա)  և   ԵԱՀԿ բարձր մակարդակի պլանավորման խմբի ղեկավար գնդապետ Հանս Լամպալցերը (Ավստրիա)։

OSCE to conduct monitoring at direction of Martuni
On January 12 in accordance with the agreement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan in the direction of the NKR Martuni region, north-east of Ashaghy Veysali settlement, press service of the NKR MFA stated.
STEPANAKERT, JANUARY 11, ARTSAKHPRESS: From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring will be conducted by staff member of the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Peter Svedberg (Sweden) and head of the OSCE High Level Planning Group Colonel Hans Lampalzer (Austria).