Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ
Հունվարի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 40 անգամ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, այդ ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 500 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Azerbaijan used grenade launcher at night
The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 40 times, from late Friday night to early Saturday morning.
STEPANAKERT, JANUARY 14, ARTSAKHPRESS: During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 500 shots toward the Armenian position-holders, and with different-caliber shooting weapons, the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army informed.
In addition, the adversary fired one shell from a grenade launcher, in a northeasterly direction of the line of contact.
But the NKR Defense Army vanguard units continued to reliably maintain their military positions, and they took actions in response when absolutely necessary.