Անցած գիշեր հակառակորդը կիրառել է «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ. ՊԲ
Հունվարի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր հատվածներում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 600 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Սև նետ», «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով շուրջ 90 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана применили снайперское вооружение «Черная стрела», «Истиглал» и «СВД»
ВС Азербайджана днем 18 января в ночь на 19 января около 70 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 января АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, противник произвел более 600 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по карабахским позициям.
На южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения противник применил снайперское вооружение «Черная стрела», «Истиглал» и «СВД», произведя около 90 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегают к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости и продолжают выполнять стоящую перед ними боевую задачу.