Անցած գիշեր հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ
Հունվարի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր հատվածներում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1050 կրակոց:
Անցած գիշեր  հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ գնդացիրներից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում (ավելի քան 300 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Azerbaijani forces made over 70 ceasefire violations in all parts of the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact by firing various caliber small arms and heavy machine guns, the defense ministry of Nagorno Karabakh told.
Azerbaijani forces fire heavy machine guns at NK posts
STEPANAKERT, JANUARY 20, ARTSAKHPRESS: The ministry released a statement, saying: “On January 19 and overnight January 20 Azerbaijan violated the ceasefire regime around 70 times in all parts of the line of contact, firing small arms – including large caliber heavy machine guns. Azerbaijani forces fired more than 1050 shots at Nagorno Karabakh posts. More intense violations occurred in the south-eastern and eastern parts of the line of contact, where Azerbaijani forces fired more than 300 shots from heavy machine guns.
The Nagorno Karabakh forces are in full control in the frontline and are confidently resuming their service.