Արայիկ Հարությունյանը ընդունել է Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 20-ին ընդունել է Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ,հունվարի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժի փոխանցմամբ՝ վարչապետը ողջունել է հյուրերին՝ բարձր գնահատելով նրանց մշտական ուշադրությունը Արցախի հանդեպ:
«1991 թվականին թևակոխել ենք մեր հայյրենիքի անկախության փուլը և այժմ շատ կարևոր ժամանակահատվածում ենք ապրում՝ գնահատելով անցյալը և գիտակցելով անկախության արժեքը: Ծանր է եղել մեր քսանհինգամյա ընթացքը, առերեսվել ենք բազմաթիվ մարտահրավերների ու խնդիրների, որոնք պատվովհաղթահարել ենք: Աստված տա, որ առաջիկա տարիներին մեզ հաջողվի կառուցել այնպիսի երկիր, որին արժանի են մեր սերունդները:
Այդ ճանապարհին Տարոն Մարգարյանն ունի իր ներդրումը, ինչի համար ամիսներ առաջ ԱՀ նախագահի կողմից պարգևատրվել է Մեսրոպ Մաշտոց շքանշանով: Շնորհակալություն Երևանի քաղաքապետարանի թիմին՝ այս տարիների ընթացքում ձեր մշտական աշխատանքով մեզ աջակցելու և ոգևորելու համար: Հուսով եմ, որ հետագա տարիներին ավելի է ընդլայնվելու մեր համագործակցության շրջանակը, և հայրենանպաստ այլ ծրագրեր են կյանքի կոչվելու համատեղ ուժերով»,- նշել է Արայիկ Հարությունյանը:
Տարոն Մարգարյանը, իր և քաղաքապետարանի աշխատակիցների անունից, խորին շնորհակալություն է հայտնել Արայիկ Հարությունյանին ջերմ ընդունելության ուգնահատականի համար: «Մենք միշտ եղել ենք Ստեփանակերտի ու Արցախի կողքին և պատրաստ ենք մեր հետագա աշխատանքով հավատարիմ մնալ համագործակցության ընդլայնման սկզբունքներին և առաջիկայում ավելի շոշափելի արդյունքներ արձանագրել»,- վստահեցրել է Տ. Մարգարյանը:
Հանդիպման ավարտին Ա. Հարությունյանը ԼՂՀ վարչապետի հուշամեդալով և պատվոգրերով պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետարանի մի խումբաշխատակիցների՝ Ստեփանակերտ-Երևան համագործակցության ամրապնդման և Ստեփանակերտի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում ունեցած մեծավանդի համար: Տարոն Մարգարյանը վարչապետ Հարությունյանին պարգևատրել է Երևանի «Զինանշան» հուշամեդալով, իսկ Երևանի քաղաքապետի պատվոգրով՝ ԼՂՀկառավարության և Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի աշխատակազմերի մի խումբ աշխատակիցների:

Тарон Маргарян наградил премьер-министра Арцаха памятной медалью “Герб Еревана”
Премьер-министр Республики Арцах Араик Арутюнян 20 января принял делегацию мэрии Еревана, возглавляемую мэром Тароном Маргаряном.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 января АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в пресс-службе  правительства НКР.
Премьер-министр поприветствовал гостей, высоко оценив их постоянное внимание к Арцаху.
“В 1991 году мы вступили в этап независимости нашей родины, и сейчас мы переживаем довольно важный период, оценивая прошлое и осознавая цену независимости. Наш 25-летний путь был тяжелым, мы столкнулись с многочисленными вызовами и проблемами, которые преодолели с честью. Мы надеемся в ближайшие годы построить страну, которой достойны наши потомки. На этом пути свой вклад имеет и Тарон Маргарян, в связи с чем несколько месяцев назад он был награжден председателем НС орденом “Месроп Маштоц”. Выражаю благодарность команде мэрии Еревана за многолетннюю поддержку и вдохновение. Надеюсь, рамки нашего сотрудничества в последующие годы будут еще более расширены”, - отметил Арутюнян.
От имени администрации мэрии Еревана Тарон Маргарян выразил глубокую благодарность Араику Арутюняну за теплый прием и высокую оценку.
“Мы всегда были рядом со Степанакертом и Арцахом, и мы готовы своей работой и дальше оставаться верными принципам расширения сотрудничества и отметить в ближайшее время более ощутимые результаты”, - заверил Тарон Маргарян.
По завершении встречи за весомый вклад в укрепление сотрудничества Степанакерт-Ереван, а также социально- экономическое развитие Степанакерта Араик Арутюнян наградил ряд сотрудников мэрии Еревана грамотами и памятными медалями премьер-министра НКР. Тарон Маргарян, в свою очередь, наградил премьер-министра Арцаха Араика Арутюняна памятной медалью “Герб Еревана”.