Ադրբեջանի զինուժն արձակել է ավելի քան 900 կրակոց. ԼՂՀ ՊԲ
Փետրվարի 20-ին եւ լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտել է շուրջ 75 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ արեւելյան եւ հյուսիսարեւելյան հատվածներում հակառակորդը ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ՝ արձակելով 39 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում  եւ շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана около 75 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС НКР
ВС Азербайджана 20 февраля и в ночь на 21 февраля около 75 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 февраля АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР, противник произвел более 900 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра и снайперского вооружения.
На восточном и северо-восточном направлениях противник активно применил снайперское вооружение (39 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР контролируют ситуацию и продолжают уверенно выполнять стоящую пред ними боевую задачу.