Պայմանագրային զինծառայող է մահացել. Արցախի ՊՆ
փետրվարի 23-ին՝ ժամը 00:45-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Գոռ Ֆրունզիկի Խուդինյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ` դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Погиб военнослужащий Армии обороны НКР Гор Худинян
Сегодня, 23 февраля, около 00:45 по ереванскому времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в северном направлении линии соприкосновения, при пока невыясненных обстоятельствах, смертельное ранение получил военнослужащий-контрактник Гор Фрунзикович Худинян (1991 г.р.).
СТЕПАНАКЕРТ, 23 февраля АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
«Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего», – говорится в сообщении.