Քարվաճառը շուտով խմելու և ոռոգման շուրջօրյա ջրամատակարարում կունենա. շրջվարչակազմի ղեկավար
Շահումյանի շրջկենտրոն Քարվաճառ քաղաքում ջրամատակարարման համակարգի կառուցման ակտիվ աշխատանքներ են ընթանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Շահումյանի շրջվարչակազմի ղեկավար Կարեն Եղիշյանը և նշել, որ քաղաքը շուտով կունենա ինչպես խմելու, այնպես էլ ոռոգման շուրջօրյա ջրամատակարարում:
«Ծրագիրը ֆինանսավորվում է պետական բյուջեից: 2016 թվականին Քարվաճառ քաղաքի վերին գոտում կառուցվել է 3 ջրավազաններ, որոնցում հոսող աղբյուրներից հավաքվում և ֆիլտրացվում են ջրերը: Ընդհանուր ջրային գիծը կազմում է 18 կիլոմետր, որի մոտ 2.3 կիլոմետրում աշխատանքներն արդեն ավարտվել են, մյուս հատվածներում՝ շարունակվելու են մարտի կեսերից»,- ասել է Կ. Եղիշյանը և հավելել, որ աշխատանքների ժամանակավոր դադարեցումը կապված է եղանակային անբարենպաստ պայմաններով:
Շահումյանի շրջվարչակազմի ղեկավարը նաև տեղեկացրել է, որ ամռանն արդեն քաղաքը խմելու և ոռոգման ջրի հետ կապված խնդիներ չունենա, քանի որ ամբողջ ջրագծի աշխատանքների ավարտը նախատեսվում է մայիսին:

Карвачар скоро будет обеспечен круглосуточной питьевой и оросительной водой , - глава райадминистрации
В административном центре Шаумянского района городе Карвачар ведутся активные работы по сооружению системы водоснабжения.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 февраля АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом "Aрцахпресс" сказал глава администрации Шаумянского района Карен Егишян, отметив при этом, что город в ближайшем будущем будет обеспечен круглосуточной питьевой и оросительной водой.
"Программа финансируется из государственного бюджета. В 2016-ом году в  верхней зоне  Карвачара было построено 3 бассейна, где собирается и фильтруется вода из родников. Общая протяженность водопровода составляет 18 километров, из коих на порядка  2,3 км работы уже завершены, а на остальных участках  будут возобновлены в середине марта ", - сказал К. Егишян, добавив, что временная приостановка работ произошла из-за неблагоприятных погодных условий.
Глава Шаумянского района сообщил также, что уже этим летом город не будет иметь каких-либо проблем, связанных с питьевой и оросительной водой, потому что все работы предусматривается завершить в мае.