Ադրբեջանի ՊՆ-ն խոստովանել է շփման գծում կորուստների մասին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել ղարաբաղյան շփման գծում փետրվարի 25-ին տեղի ունեցող դեպքերի առնչությամբ` հայտնելով կորուստների մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին գրում է ադրբեջանական APA գործակալությունը, հայղորդում է haymedia.am-ը:
«Ռազմական բախման հետևանքով մեր զինված ուժերը կորուստներ են կրել»,- ասվում է Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարության մեջ` չհստակեցնելով սպանված ադրբեջանցի զինծառայողների թիվը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, շփման գծի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, նաև շնորհիվ տեսադիտարկման սարքավորումների, երկու ուղղություններում էլ ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Բանակի առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է զոհեր և վիրավորներ: Մի քանի դիակ գտնվում է չեզոք գոտում: Հայկական կողմը զոհեր ու վիրավորներ չունի:
Միևնույն ժամանակ, ՊԲ համապատասխան կառույցների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալների համաձայն՝ արևելյան ուղղությամբ նկատվում է հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:

Минобороны Азербайджана признало потери на линии соприкосновения
Минобороны Азербайджана распространило заявление в связи с происшедшим 25 февраля на линии соприкосновения – сообщив о своих потерях.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля АРЦАХПРЕСС - Oб этом сообщает азербайджанское ИА АРА.
“В результате боестолкновений наши вооруженные силы понесли потери”, - говорится в заявлении МО Азербайджана, не уточняя при этом число убитых азербайджанских военнослужащих.
В двух направлениях линии соприкосновения – юго-восточном /Мартуни/ и восточном /Акна/ Азербайджан предпринял попытку атаки – с армянской стороны жертв нет. Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе Минобороны Арцаха.
В сообщении говорится: “25 февраля, в промежутке 03:00-04:00 часов, В двух направлениях линии соприкосновения – юго-восточном /Мартуни/ и восточном /Акна/ применив соответствующую противоминную технику и спецсредства, противник предпринял попытку атаки.
Передовые части АО, в том числе и с помощью приборов слежения, своевременно зафиксировали продвижение азербайджанских сил в двух направлениях, и противник был отброшен на исходные позиции, неся потери. В результате ответных мер, предпринятых передовыми силами АО, у противника есть жертвы и раненые. Несколько трупов находятся в нейтральной зоне. С армянской стороны жертв и раненых нет.
В то же время, согласно достоверным сведениям, предоставленным соответствующими органами Армии обороны, в восточном направлении отмечается передвижении живой силы и техники противника.