Շփման գծում հակառակորդն արձակել է ընդհանուր առմամբ 51 արկ. ԱՀ ՊԲ
Մարտի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ձեռքի  հակատանկային, հակատանկային հաստոցավոր, հաստոցավոր ավտոմատ ու ենթափողային նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակելով 51 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել  մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 100 раз
Накануне, 1 марта, и в ночь на 2 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня свыше 100 раз.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 марта АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 1200 выстрелов.
В юго-восточном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили реактивную ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 турецкого производства, минометы 60 мм и 82 мм, различные гранатометы, выпустив в общей сложности 51 снаряд.
«Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, при необходимости прибегая также к ответным действиям», – говорится в сообщении.