Շփման գծում հակառակորդն արձակել է ընդհանուր առմամբ 51 արկ. ԱՀ ՊԲ
Մարտի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը «TR-107» տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ձեռքի  հակատանկային, հակատանկային հաստոցավոր, հաստոցավոր ավտոմատ ու ենթափողային նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակելով 51 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել  մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Azerbaijani forces made over 100 ceasefire violations on March 1 and overnight March 2 in the Nagorno Karabakh– Azerbaijan line of contact, firing over 1200 rounds and NKR positions from various caliber small arms and mortars, grenade launchers.
Azerbaijani forces fire multiple rocket launchers and grenades in NK line of contact
STEPANAKERT, MARCH 2, ARTSAKHPRESS: In the south-eastern, eastern and north-eastern directions of the line of contact Azerbaijani forces fired a total of 51 shells from TR-107 multiple rocket launchers, 60mm and 82mm mortars, shoulder-launched anti-tank grenade launchers, automatic grenade launchers and under-barrel grenade launchers.
The defense ministry of Artsakh told the Defense Army confidently continue their service and take countermeasures if needed.