Հնդկաստանի համալսարանը Հայոց ցեղասպանության պատմության դասընթաց է բացել
Հնդկաստանի Կալկուտայում գտնվող Պրեզիդենսի համալսարանը բացել է դասընթաց՝ զանգվածային սպանությունների՝ այդ թվում հրեաների Հոլոքոսթի պատմության մասին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Դասընթացի նպատակն է հասկանալ այդ երեւույթի պատճառները ու ապագայում դրանք կանխելու միջոցները, հայտնում է Horizon Weekly.-ն։
«Զանգվածային բռնության պատմություն՝ 20-րդ դարն ու մինչեւ մեր օրերը» կոչվող դասընթացը ներառում է Հայոց ցեղասպանությունը, 1965-1966 թթ ինդոնեզիական սպանությունները , Բուրունդիում, Կամբոջայում, Ռուանդայում, Բոսնիայում ու Հերցոգովինայում իրագործված ցեղասպանությունները ու զանգվածային բռնության այլ օրինակներ։

Университет в Индии открыл курс по истории про Геноцид армян
Университет Президенси в Калькутте, Индия, ввел курс обучения истории о массовых убийствах, включая Холокост евреев.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 марта АРЦАХПРЕСС  Цель курса – понять причины этого явления и как предотвратить подобные явления в будущем, оглядываясь на историю 20-го века, сообщает Horizon Weekly.
Курс под названием «История массового насилия: 20-ый век и до наших дней», включает историю Геноцида армян, индонезийских убийств 1965-1966, геноцида в Бурунди, Камбодже, Руанде, Боснии и Герцеговине и другие примеры массового насилия.