Ֆրանսիահայ բժիշկը Ստեփանակերտում իրականացնում է անվճար վիրահատություններ
Ֆրանսիական «Հայ-մեդ» կազմակերպության օրթոպեդ Մկրտիչ Կարապետյանն այսօր Արցախի հանրապետական բժշկական հիվանդանոցում իրականացնում է անվճար ընդունելություն, խորհրդատվություն, ինչպես նաև կատարում վիրահատություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Մկրտիչ Կարապետյանն ասել է, որ ինքն արդեն 6-րդ անգամ է Արցախում:
«Մենք այստեղ  ենք, որպեսզի տեղի մեր գործընկերներին ներկայացնենք վնասվածքաբանության վերջին նորությունները, ինչպես  նաև հաղորդակցվենք փորձի փոխանակմամբ»,-նշել է Մ. Կարապետյանը:
Արցախի հանրապետական բժշկական հիվանդանոցի վնասվածքաբան Կարեն Դավթյանն էլ տեղեկացրել   է, որ արդեն նրա  կողմից  հետազոտվել է 50 հիվանդ:
«Ամեն անգամ գալով Արցախ՝ Մ. Կարապետյանն  իր ներդրումն  է բերում. նա անվճար իրականացնում է  հիվանդների ընդունելություն, հետազոտություն և  վիրահատություն: Ճիշտ է, մեր   հիվանդանոցում կան վիրահատությունների համար սարքավորումներ, պարզապես  մեզ մասնագիտական փորձը փոքր-ինչ պակասում է»,-ասել է Կ. Դավթյանը՝ հայտնելով, որ Մ.  Կարապետյանի    կողմից   նախատեսված  է կատարել   5   վիրահատություն:

Врач из Франции проводит бесплатные операции в Степанакерте
Ортопед организации “Аймед», врач армянского происхождения из Франции Мкртич Карапетян осуществляет в Республиканском медицинском центре Арцаха бесплатный прием, консультации, а также оперирование.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 марта АРЦАХПРЕСС – Ортопед организации “Аймед», врач армянского происхождения из Франции Мкртич Карапетян осуществляет в Республиканском медицинском центре  Арцаха бесплатный прием, консультации, а также оперирование.
В интервью корреспонденту «Aрцахпресс» М.Карапетян отметил, что он уже в шестой раз приезжает в Арцах.
«Мы находимся здесь, чтобы представить нашим коллегам последние новшества в области травматологии, а также поделиться  опытом», – отметил М. Карапетян.
Травматолог Республиканского медицинского центра Арцаха Карен Давтян сообщил, что уже осмотрены 50 пациентов.
«Приезжая в Арцах, М. Карапетян каждый раз вносит свой вклад, организовывая бесплатный прием пациентов, обследование и производя хирургические операции. Конечно, у нас в больнице есть соответствующее оборудование для проведения операций, однако  нам немного не хватает профессионального опыта», – сказал К. Давтян, добавив, что М. Карапетян запланировал провести 5 операций.