ԱԳՆ-ում 2016 թ. գործունեության արդյունքների ամփոփմանը նվիրված աշխատանքային խորհրդակցություն է տեղի ունեցել
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունում մարտի 31-ին արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել գերատեսչության 2016 թ. գործունեության արդյունքների ամփոփմանը նվիրված աշխատանքային խորհրդակցություն՝ ԱԳՆ ղեկավար կազմի և կենտրոնական ապարատի աշխատակիցների մասնակցությամբ։
ԱԳՆ-ում  2016 թ. գործունեության արդյունքների ամփոփմանը նվիրված աշխատանքային խորհրդակցություն է տեղի  ունեցել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 31, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ խորհրդակցության ընթացքում ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար - աշխատակազմի ղեկավար Սեմյոն Աֆիյանը հանդես է եկել զեկույցով՝ ներկայացնելով հաշվետու ժամանակահատվածում Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության և արտերկրում Արցախի մշտական ներկայացուցչությունների կողմից իրականացված աշխատանքները։
Խորհրդակցության ավարտին քննարկվել է հանրապետության նախագահի կողմից արտաքին գործերի նախարարության առջև դրված խնդիրների լուծման ընթացքը: Անդրադարձ է կատարվել նաև գերատեսչության գործունեության արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող մի շարք հարցերի։ Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել գերատեսչության ստորաբաժանումների պատասխանատուներին։

Working meeting took place at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh
On March 31, a working meeting, headed by Foreign Minister Karen Mirzoyan, took place at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh, with the participation of the MFA senior staff and staff-members of the Central Office, press service of Artsakh MFA stated.
STEPANAKERT, MARCH 31, ARTSAKHPRESS: The meeting was aimed at summarizing the activities of the Ministry for 2016.
During the meeting, the Foreign Ministry Secretary General – Head of the Staff Semyon Afiyan made a report, briefing on the activities of the Foreign Ministry and the Permanent Representations of Artsakh in foreign countries for the reporting period.
At the end of the meeting, the process of fulfilling the tasks set up before the Foreign Ministry by the President of the Republic was discussed. A range of issues related to increasing the efficiency of the activity of the Ministry was touched upon. The Foreign Minister of Artsakh gave relevant instructions to the senior staff-members of the Ministry.