Շփման գծում թշնամին կիրառել է դիպուկահար հրացաններ և ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Ապրիլի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 760 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն հաղորդմամբ՝ շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
Անցած գիշեր հակառակորդը շարունակել է շփման գծի տարբեր ուղղություններում ակտիվորեն կիրառել տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана более 55 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с НКР
ВС Азербайджана 18 апреля и в ночь на 19 апреля более 55 раз нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 апреля АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР, противник произвел по карабахским позициям около 760 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На северном направлении линии соприкосновения ВС АР применили РПГ – 7 (2 снаряда). Противник минувшей ночью продолжил активно применять снайперские ружья.
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативной ситуацией и продолжают уверенно нести боевое дежурство.