Հակառակորդի կրակոցից վիրավորված Թաթուլ Հարությունյանի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր
Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Թաթուլ Արամայիսի Հարությունյանի առողջական վիճակում դեռ փոփոխություններ չկան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդում է Արցախի Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
«Թաթուլ Հարությունյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծանր: Փոփոխությունների դեպքում մենք անպայման կտեղեկացնենք»,-ասաց Սենոր Հասրաթյանը:
Պաշտպանության բանակի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ապրիլի 17-ին՝ ժամը 18:20-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Թաթուլ Արամայիսի Հարությունյանը:
Զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ: Միջադեպի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Состояние Татула Арутюняна, раненного выстрелом противника, продолжает оставаться тяжелым
Состояние военнослужащего Татула Арутюняна, 1997 г.р., раненного выстрелом противника, продолжает оставаться тяжелым.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 апреля АРЦАХПРЕСС - Об этом  сообщил пресс-секретарь АО Арцаха Сенор Асратян.
«Состояние Татула Арутюняна, раненного выстрелом противника, продолжает оставаться тяжелым, мы сообщим, когда в его состоянии наступят изменения»,- сообщил пресс-секретарь АО Арцаха Сенор Асратян.
На боевой оборонительной позиции одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированной в северном направлении, 17 апреля, в районе 18:20 часов, в результате выстрела со стороны противника огнестрельное ранение получил военнослужащий Татул Арамаисович Арутюнян (1997 года рождения). Получивший ранение военнослужащий был сразу перевезен в военный госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое.