Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 28-ին ընդունել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։ Քննարկվել են բուհի եւ Արցախի պետական համալսարանի համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման փոխգործակցությունը, հույս հայտնելով, որ երկու համալսարանների միջեւ կապերը հետեւողականորեն կամրապնդվեն ու կընդլայնվեն:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, Արցախի պետական համալսարանի ռեկտոր Մանուշ Մինասյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan received rector of the Armenian State University of Economics
On 28 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan received rector of the Armenian State University of Economics Koryun Atoyan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, APRIL 28,  ARTSAKHPRESS: Issues related to the cooperation between the Armenian State University of Economics and Artsakh State University were on the discussion agenda. President Sahakyan highlighted such cooperation, voicing his hope that the relations between the two universities would be further strengthened and deepened in the future.
NKR minister of education, science and sport Slava Asryan, Artsakh State University rector Manush Minasyan and other officials partook in the meeting.