Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 28-ին ընդունել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։ Քննարկվել են բուհի եւ Արցախի պետական համալսարանի համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման փոխգործակցությունը, հույս հայտնելով, որ երկու համալսարանների միջեւ կապերը հետեւողականորեն կամրապնդվեն ու կընդլայնվեն:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, Արցախի պետական համալսարանի ռեկտոր Մանուշ Մինասյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял ректора Государственного экономического университета Армении Корюна Атояна
28 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял ректора Государственного экономического университета Армении Корюна Атояна.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 апреля АРЦАХПРЕСС - Были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между вузом и Арцахским государственным университетом. Президент Саакян отметил важность такого сотрудничества, выразив надежду, что связи между двумя университетами будут последовательно укрепляться и расширяться.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта НКР Слава Асрян, ректор Арцахского государственного университета Мануш Минасян, другие должностные лица.