«Արցախպրես»-ը և մոսկովյան «Ժամ» ամսագիրը գործընկերության մասին համաձայնագիր են ստորագրել
«Արցախպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Վահրամ Պողոսյանը և Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում տպագրվող «Ժամ» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Աննա Գիվարգիզյանը գործընկերության մասին համաձայնագիր են ստորագրել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Երկու լրատվամիջոցներն  որպես զանգվածային լրատվության անկախ միջոցներ, հայտարարում են իրենց համագործակցության  և համատեղ ծրագրերի մասին: Մայիսի 9-ին ստորագրված համաձայնագրի մեջ մասնավորապես նշված է.
• Համատեղ լուսաբանել գիտության, արվեստի, կրթության, մշակույթի և այլ ոլորտներում Արցախի Հանրապետության ժողովրդի ժամանակակից նվաճումները,
• փոխանակել և հրապարակել հոդվածներ, հարցազրույցներ, լուսանկարչական ռեպորտաժներ և այլ տեղեկատվական նյութեր՝ Համաձայնագրի կողմերին պատկանող պարբերականներում, համացանցային կայքերում, սոցիալական ցանցերում և այլ միջոցներով,
• Հայաստանի և Արցախի հանրապետություններում, Ռուսաստանի Դաշնությունում և այլ երկրներում կազմակերպել համատեղ մշակութային  ակցիաներ՝  ցուցահանդեսներ, մամուլի  ասուլիսներ, ստեղծագործական  հանդիպումներ, համերգներ, ֆիլմերի ցուցադրություններ, վարպետության դասեր  և այլն։

«Арцахпресс» и московский журнал «Жам» подписали договор о сотрудничестве
Директор информационного агенства «Арцахпресс» Ваграм Погосян и главный редактор московского журнала «Жам» Анна Гиваргизян иподписали договор о сотрудничестве.
«Арцахпресс»  и московский журнал «Жам» подписали договор о сотрудничестве
СТЕПАНАКЕРТ, 8 мая АРЦАХПРЕСС - Как две независимые средства массовой информации они объявили о своем сотрудничестве и совместных проектах.
В подписанном 9-го мая соглашении в частности говорится о следующем:
• совместном освещении современных достижений народа Республики Арцах в сферах науки, искусства, образования, культуры и прочих отраслях;
• обмене и публикации статей, интервью, фоторепортажей и других информационных материалов в принадлежащих сторонам Соглашения изданиях, информационных сайтах, страницах в соцсетях и иными средствами;
• организации в Республике Армения, Республике Арцах, Российской Федерации и других странах совместных культурных акций – выставок, пресс-конференций, творческих встреч, концертов, показов фильмов, мастер-классов и пр.