«Խոստումը» ֆիլմը ցուցադրվել է Ստոկհոլմում
Ստոկհոլմի պատմական «Գրանդ» կինոթատրոնի լեփ լեցուն դահլիճում մայիսի 9-ին տեղի ունեցավ «Խոստումը» ֆիլմի անդրանիկ ցուցադրությունը, որը կազմակերպել էր Շվեդիայում ՀՀ դեսպանությունը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, պրեմիերային ներկա էին մի քանի տասնյակ դեսպաններ եւ պատգամա­վորներ, բազմաթիվ հասարակական-քաղաքական գործիչներ, դիվանագետներ, մտավորականներ, ցեղասպանագետներ, Շվեդիայի հայկական, ասորական և քրդական համայնքային կառույցների ներկայացուցիչներ։
Ֆիլմի ցուցադրությունից առաջ ելույթ ունեցավ շվեդ հայտնի կինոռեժիսոր Պեո Հոլմքվիստը, որի «Վերադարձ դեպի Արարատ» վավերագրական ֆիլմը 1989թ. արժանացել էր Շվեդիայի կինոակադեմիայի բարձրագույն՝ Գյուլդբագե մրցանակի։
Ցուցադրությունից հետո ՀՀ դեսպանությունում տեղի ունեցավ ընդունելություն։ ՀՀ դեսպան Արտակ Ապիտոնյանն շնորհակալություն հայտնեց շվեդ այն քաղաքական գործիչներին, գիտնականներին և մամուլի ներկայացուցիչներին, որոնք տասնամյակներ շարունակ իրենց անուրանալի ավանդն են ներդրել Շվեդիայում Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման և շվեդ հանրությանն իրազեկման գործում։

Фильм «Обещание» был показан в Стокгольме
В переполненном зале исторического кинотеатра «Гранд» в Стокгольме 9 мая состоялся первый показ фильма «Обещание», организованный посольством Армении в Швеции.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 мая АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Министерства иностранных дел Армении, на премьере картины присутствовали более десятка послов и депутатов, многочисленные общественно-политические деятели, дипломаты, представители интеллигенции, геноцидоведы, а также члены армянских, ассирийских и курдских общинных структур Швеции.
Перед показом фильма выступил известный шведский режиссер Пео Холмквист, чей документальный фильм под названием «Возвращение к Арарату» в 1989 году был удостоен высшего приза шведской киноакадемии.
По завершении показа фильма «Обещание» в посольстве РА состоялся прием. Посол Артак Апитонян поблагодарил шведских политических деятелей, ученых, представителей СМИ, которые десятилетиями вносили свой неоспоримый вклад в дело признания Геноцида армян со стороны Швеции и информирование шведского общества.