Անցած գիշեր հակառակորդը կիրառել է ականանետեր և հաստոցավոր հակատանկային ու ավտոմատ նռնականետեր
Մայիսի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 90 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1750 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավային և հյուսիսային հատվածներում կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (22 արկ) և հաստոցավոր հակատանկային ու ավտոմատ նռնականետեր (12 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces around 90 times, from late Thursday night to early Friday morning.
Azerbaijan used mortars, grenade launchers at night
STEPANAKERT, MAY 12,  ARTSAKHPRESS:  During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 1,750 shots toward the position-holders of the Republic of Artsakh Defense Army, and with different-caliber shooting weapons, the defense army informed.
In addition, the adversary fired 22 shells from mortars and 12 shells from grenade launchers, in southerly and northerly directions of the line of contact.