Շուշիի մշակույթի և երիտասարդության կենտրոնը վերանորոգվել է
Շուշիի մշակույթի և երիտասարդության կենտրոնը վերանորոգվել և կցակառուցվել է արդի չափանիշներին համապատասխան:
Շուշիի   մշակույթի  և  երիտասարդության     կենտրոնը  վերանորոգվել   է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի     հետ  զրույցում  ասել  է  ԱՀ  քաղաքաշինության  նախարարության    գլխավոր   մասնագետ, տեխհսկիչ   Ազատ  Համբարձումյանը:
«Ձայնակլանիչ համակարգով ու լուսային տարբեր էֆեկտներով վերափոխվել, բոլորովին ժամանակակից տեսք է  ստացել բեմահարթակը և  368 տեղանոց դահլիճը: Հակահրդեհային նորմերը պահպանելու համար «Երևան հրշեջ» ՍՊ  ընկերությունն արտակարգ պատահարներից խուսափելու համար  հրակայուն նյութ է օգտագործել շենքի տարբեր հատվածներում: Իրականացվել է բակի ասֆալտապատում և բարեկարգում: Այս պահի դրությամբ կատարվում են մաքրման ու կահավորման աշխատանքներ»,-ասել  է   Ա.  Համբարձումյանը  և   նշել, որ  մշակույթի և երիտասարդական կենտրոնի շինարարությունն իրականացնում է  «Խաչեն»  ՓԲ  ընկերությունը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և  ԱՀ պետբյուջեի համաֆինանսավորմամբ:
Նշենք, որ  Շուշիի   մշակույթի և երիտասարդության  կենտրոնում  տեղակայված է  Մկրտիչ   Խանդամիրյանի անվան  պետական թատրոնը,  երգի, պարի և արվեստի այլ ճյուղերի խմբակներ:

Шушинский культурно-молодежный центр отремонтирован
Культурно-молодежный центр г. Шуши отремонтирован и пристроен в соответствии с современными нормами.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом  «Aрцахпресс» сообщил главный специалист, технический инспектор  министерства градостроительства Республики Арцах Азат Амбарцумян.
«Совершенно преобразились и получили современный  вид сцена и 368-местный зал с соответствующей системой акустики  и различными световыми эффектами. В целях соблюдения противопожарных норм компания ООО «Ереван Fire» использовала в различных частях здания огнеупорный материал. Асфальтирован и благоустроен двор центра. На данный момент осуществляются работы по  очистке  и оборудованию», – сказал A.Амбарцумян, отметив, что ремонтно-строительные работы в  центре  осуществляются при софинансировании ЗАО «Хачен»,  Всеармянского фонда «Айастан» и  за счет средств госбюджета Республики Арцах.
В здании  культурно-молодежного  центра Шуши расположены Государственный  театр им. Мкртича Хандамиряна, кружки вокала, танца и других видов искусства.