Արցախի ՈՒՀԱ թիմը մեկնել է Մոսկվա՝ լիգայի քառորդ եզրափակչին մասնակցելու համար
Արցախի «Հարսանիքը լեռներում» ՈՒՀԱ թիմը այսօր մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք՝ մասնակցելու Մոսկվայի և Մերձմոսկվայի կենտրոնական լիգայի 1/4 եզրափակչին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում թիմի ղեկավար Գեորգի Ավետիսյանը նշել է, որ տղաները շատ լուրջ են տրամադրված և փորձելու են անել հնարավորը՝ հաջորդ փուլի ուղեգիր նվաճելու համար: «Հուսով ենք՝ ամեն ինչ մեր սրտով կլինի, և մայիսի 17-ին բոլորս միասին ուրախանալու ավելի մեծ առիթ կունենանք»,- ասել է Արցախի ՈՒՀԱ թիմի ղեկավարը:
Նշենք որ քառորդ եզրափակիչը տեղի կունենա Մոսկվա քաղաքում՝ "Планета КВН" դահլիճում, մայիսի 17-ին՝ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 19։00-ին։
Հիշեցնենք, որ Մոսկվայի և Մերձմոսկվայի կենտրոնական լիգայի փառատոնին և 1/8 եզրափակչում «Հարսանիքը լեռներում» թիմը ճանաչվել է լավագույնը և ստացել նվեր-մրցանակ լիգայի գլխավոր հովանավորի կողմից։

Команда КВН Арцаха едет в Москву для участия в четвертьфинале
Арцахская команда КВН «Свадьба в горах» направилась в российскую столицу для участия в ¼ финала Центральной лиги КВН Москвы и Подмосковья.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 мая АРЦАХПРЕСС - В беседе с корреспондентом “Арцахпресс” капитан команды Георгий  Аветисян отметил, что ребята настроены очень серьезно и постараются сделать все возможное, чтобы пройти в следующий этап. “Мы надеемся, что наши ожидания оправдаются, и 17 мая у нас будет больше поводов порадоваться вместе”, –  сказал капитан команды КВН Арцаха.
Четвертьфинал пройдет 17 мая в Москве, в зале «Планета КВН», в 19:00 по московскому времени.
Напомним,  что  команда КВН Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) «Свадьба в горах», вопреки поднятой Азербайджаном шумихе, была признана лучшей  в фестивале Центральной лиги КВН Москвы и Подмосковья и  в 1/8 финала, получив приз от главного спонсора Лиги.