Ադրբեջանական զինուժը շփման գծում հրանոթ է կիրառել
Մայիսի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 60 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 650 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (23 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ Դ-44 տիպի հրանոթ (18 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնարկել են կանխարգելիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана применили пушки Д – 44 на линии соприкосновения с ВС НКР
ВС Азербайджана 17 мая и в ночь на 18 мая около 60 раз нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 мая АРЦАХПРЕСС - Как сообщили  в пресс-службе Министерства обороны НКР, за указанный период противник произвел по карабахским позициям более 650 выстрелов из стрелкового оружии различного калибра.
На восточном направлении линии соприкосновения ВС АР применили АГС (23 снаряда), на северо-восточном направлении пушку Д – 44 (18 снарядов) и минометы калибра 82 мм (4 снаряда).
Для подавления активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к превентивным действиям и продолжили уверенно выполнять стоящую перед ними боевую задачу.