Ռուսաստանը Հայաստանին ուղղաթիռներ, ՀՕՊ համակարգեր կմատակարարի
Ռուսաստանը մտադիր է 2017թ. Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գործընկեր երկրներին նոր սպառազինություն մատակարարել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Խոսքն ուղղաթիռների, հակաօդային պաշտպանության համակարգերի, զրահատեխնիկայի մասին է: Այս մասին «Սպուտնիկ» գործակալության հետ զրույցում ասել է Ռուսաստանի ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության ղեկավար Դմիտրի Շուգաևը:
«2017թ. Ռուսաստանը կշարունակի պաշտպանողական զինտեխնիկայի մատակարարումները` Հայաստանի, Բելառուսի և Ղազախստանի հետ համապատասխան պայմանագրերին համապատասխան: Խոսքն առաջին հերթին ավիացիոն տեխնիկայի մասին է` ուղղաթիռներ, հակաօդային պաշտպանության համակարգեր, ինչպես նաև զրահապատ տրանսպորտային միջոցներ»,- ասել է Շուգաևը:

Russia intends to supply new armaments to CSTO (Collective Security Treaty Organization) partner countries, including helicopters, air defense systems and armored equipment, Dmitry Shugaev, the head of the Russian Federal Service for Military-Technical Cooperation told Sputnik News.
Russia to supply new gunships, armored equipment & air defense systems to Armenia within CSTO
STEPANAKERT, MAY 22 , ARTSAKHPRESS: “In 2017, Russia will continue defense products supplies in accordance with the mentioned above treaties (Russian defense cooperation agreements with Belarus, Armenia and Kazakhstan). This, first of all, includes aviation equipment, in particular, helicopters, air defense systems and armored vehicles," he said as quoted by Sputnik.