Շուշիի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը կայցելի Բուրգ լե Վալանս
Շուշին բարեկամական և համագործակցության հռչակագրեր ունի ստորագրած Ֆրանսիայի Բուրգ լե Վալանս, Վիլյորբա և ԱՄՆ Լոս Անջելես քաղաքների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Խոսելով Շուշի քաղաքի հետ համագործակցող քաղաքների մասին՝ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Շուշիի քաղաքապետ Արծվիկ Սարգսյանը: Նրա խոսքով՝ արդեն երկու անգամ Արցախ է ժամանել Վիլյորբայի քաղաքապետ Ժան-Պոլ Բրետի գլխավորած պատվիրակությունը, որի անդամները ցանկություն են հայտնել աջակցել Շուշիում մշակութային ոլորտի զարգացմանը:
«Փոխայցելության հրավեր ունենք Բուրգ լե Վալանսի քաղաքապետ Մարլեն Մուրիենի կողմից և պատրաստվում ենք դեկտեմբերին մասնակցել այդ քաղաքում անցկացվելիք Սուրբ ծննդյան միջոցառմանը: Ծրագրով նախատեսված է նաև մեր պատվիրակության կողմից Շուշիի պատմամշակութային կոթողների մասին ցուցահանդես կազմակերպել»,- նշել է Ա. Սարգսյանը;

Делегация мэрии Шуши посетит Бур-ле-Валанс
Город Шуши имеет подписанные декларации о дружбе и сотрудничестве с французскими городами Бур-ле-Валанс, Виллорба и американским Лос-Анджелесом.
Делегация  мэрии Шуши посетит  Бур-ле-Валанс
СТЕПАНАКЕРТ, 24 мая АРЦАХПРЕСС - Говоря  о сотрудничестве с указанными городами, мэр Шуши Арцвик Саркисян в беседе с корреспондентом “Арцахпресс”  отметил, в частности, что уже дважды делегация Виллорбы, возглавляемая мэром  Жан-Поль Бретт, посещала  Арцах,  и члены  делегации  выразили желание поддержать развитие культурного сектора в Шуши.
«У нас есть  приглашение  от мэра Бур-ле-Валанс Марлен Муриэн,  и  мы собираемся принять участие в  намеченном  там в декабре  рождественском мероприятии. Согласно программе наша делегация организует  выставку  историко-культурных памятников Шуши», – отметил А. Саркисян.