Նախագահը պարգևատրել է դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի հաղթողներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում մայիսի 25-ին տեղի է ունեցել 2016-2017 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի ՀՀ եզրափակիչ փուլում մրցանակային տեղեր գրաված եւ գովասանագրերի արժանացած ԼՂՀ աշակերտների եւ նրանց ուսուցիչների պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր խոսքում Նախագահ Բակո Սահակյանը նշել է, որ մեր հանրապետությունում առանցքային տեղ է հատկացվում կրթության եւ գիտության զարգացմանը, եւ այս ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր, որոնք ըստ ամենայնի նպաստում են մատաղ սերնդի ուսման մակարդակի բարձրացմանը, դպրոցների շենքային պայմանների բարելավմանը, տեխնիկական հագեցվածության ապահովմանը: «Նաեւ ժամանակակից կրթական համակարգն է հանդիսանում երկրի դեմքը, եւ մենք կանենք հնարավորը, որպեսզի մեր երիտասարդներն ստանան որակյալ կրթություն, լինեն բազմակողմանի զարգացած եւ քայլեն ժամանակին համընթաց»,- ընդգծել է երկրի ղեկավարը:
Միջոցառմանը ներկա էին ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Торжественная церемония награждения в резиденции Президента Республики Арцах
25 мая в резиденции Президента Республики Арцах прошла торжественная церемония награждения учащихся республики, занявших призовые места и удостоившихся грамот на заключительном этапе прошедшей в Республике Армения предметной олимпиады среди школьников за 2016-2017 учебный год, а также их учителей.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 мая АРЦАХПРЕСС - В своем слове Президент Саакян отметил, что в республике особое внимание уделяется развитию образования и науки, и в этом направлении осуществляются различные программы, которые содействуют повышению уровня обучения подрастающего поколения, улучшению условий в зданиях школ, обеспечению их технической оснащенности.
«Современная образовательная система также является визитной карточкой государства, и мы сделаем все возможное, чтобы наша молодежь получила качественное образование, была всесторонне развитой и шла в ногу со временем», - подчеркнул глава государства.
На мероприятии присутствовали председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.