Դիմորդները կրկին «ավանդական» դարձած մասնագիտություններն են ընտրում. ԳԹԿ ներկայացուցիչ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ գնահատման և թեստավորման կենտրոնի (ԳԹԿ) փոխտնօրեն Մետաքսե Հակոբյանը և նշել, որ այս պահի դրությամբ միասնական քննություններին հայտագրվել է 286 դիմորդ:
«Դիմորդների մեծամասնությունը հայտագրվել են Արցախի պետական համալսարանում. նրանք հիմնականում ընտրել են «ավանդական» դարձած մասնագիտություններ. տնտեսագիտություն, իրավաբանություն, մանկավարժություն, թարգմանչական գործ մասնագիտությունները»,-ավելացրել է Մ. Հակոբյանը և հավելել, որ քննությունների համար Ստեփանակերտում նախատեսված է 8 քննական կենտրոն:

Абитуриенты продолжают выбирать «традиционные» профессии, - представитель Центра оценки и тестирования Арцаха
В Арцахе со 2 по 23 июня включительно пройдут государственные выпускные и единый экзамены.
Абитуриенты продолжают выбирать «традиционные» профессии, - представитель Центра оценки и тестирования  Арцаха
СТЕПАНАКЕРТ, 29 мая АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» сказала заместитель директора Центра оценки и тестирования  Республики Арцах  Метаксе Акопян.
Она также сообщила, что  на сегодняшний день поступило  286 заявок на сдачу единых экзаменов.
«Большинство заявителей предоставили документы в Арцахский государственный университет. Они в основном выбрали уже ставшие традиционными профессии:  экономика, право, образование, переводческое дело», - отметила  М. Акопян, добавив, что  в Степанакерте для проведения  экзаменов  предусмотрены  8 экзаменационных центров.