Բակո Սահակյանը շնորհավորել է ԼՂՀ երկրորդ Նախագահ Արկադի Ղուկասյանի 60-րդ տարեդարձը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 22-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ԼՂՀ երկրորդ Նախագահ, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արկադի Ղուկասյանին` ծննդյան 60-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հաղորդում են Արցախի Հանրապետույան նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Հարգարժան Արկադի Արշավիրի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի` ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ:
Ձեր ամբողջ կյանքն ու անցած ուղին հայրենիքին ու հարազատ ժողովրդին անմնացորդ ծառայելու վառ օրինակ են, ինչի շնորհիվ էլ արժանացել եք «Արցախի հերոս» բարձր կոչմանը:
Դուք կանգնած եք եղել Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման ակունքներում եւ արել եք հնարավորը մեր ժողովրդի նվիրական իղձերի ու ձգտումների իրականացման, Արցախի Հանրապետության կայացման ու զարգացման, մեր քաղաքացիների սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման եւ նրանց բարեկեցության մակարդակի բարձրացման ուղղությամբ:
Այսօր էլ Ձեր հարուստ փորձն ու գիտելիքները Դուք օգտագործում եք ի նպաստ մեր պետության եւ ժողովրդի:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ Ձեր հայրենանվեր գործունեության ընթացքում»:

Bako Sahakyan sent congratulatory letter to the NKR second President Arkady Ghoukasyan in connection with the 60th birthday anniversary
On 22 June President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to the NKR second President, Ambassador At Large of the Republic of Armenia Arkady Ghoukasyan, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, JUNE 22, ARTSAKHPRESS: The letter runs as follows:
"Respected Mr. Ghoukasyan,
I cordially congratulate You on the memorable jubilee, the 60th birthday anniversary.
Your whole life is a vivid example of serving devotedly to the Motherland and native people, due to which you were honored the e title of the "Artsakh Hero".
You stood at the origins of the Artsakh National Liberation struggle and did your best for realizing our people's cherished dreams and aspirations, formation and development of the Artsakh Republic, solving socio-economic issues and raising living standards of our citizens.
Today you continue to apply You rich experience and knowledge for the benefit of our state and people.
I congratulate You once again and wish peace, robust health and great success in Your patriotic activity".