Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Սլովակիա
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Վարդան Բոստանջյանը, Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի հրավերով հունիսի 29-ին երկօրյա այցով մեկնել է Սլովակիա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Նախատեսվում են խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումները Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի, Ազգային խորհրդի նախագահի տեղակալ Բելա Բուգարի, արտաքին եւ եվրոպական գործերի նախարարության պետական քարտուղար Լուկաշ Պարիզեկի հետ:

Возглавляемая вице-спикером парламента Армении Э.Шармазановым делегация отбыла в Словакию
По приглашению председателя Национального совета Словацкой Республики Андрея Данко 29 июня с двухдневным визитом в Словакию отбыла возглавляемая вице-спикером Национального Собрания Армении, руководителем группы дружбы Армения – Словакия Эдуардом Шармазановым делегация.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 июня АРЦАХПРЕСС – Как передает пресс-служба парламента Армении, в составе делегации – депутаты НС Г.Меликян и В.Бостанджян.
Намечаются встречи парламентской делегации с председателем НС СР А.Данко и его заместителем Б.Бугаром, госсекретарем министерства иностранных и европейских дел Л.Паризеком.