Արցախ այցելող օտարերկրյա զբոսաշրջիկների թիվն աճել է
Ընթացիկ տարվա հունվար-հուլիս ամիսներին Արցախի Հանրապետությունում գրանցվել է օտարերկրյա զբոսաշրջիկների 43 % աճ՝ 2016 թվականի համեմատ, և 27 % աճ՝ 2015-ի համեմատ:
Արցախ  այցելող   օտարերկրյա   զբոսաշրջիկների  թիվն  աճել է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8  սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել  է   ԱՀ  էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության վարչության ծրագրերի կառավարիչ Արտակ Գրիգորյանը:
«Արցախ այցելող զբոսաշրջիկների ծագման  երկրների աշխարհագրությունը  տարեցտարի ընդլայնվում է. մեր երկիրը հյուրընկալում է զբոսաշրջիկների բոլոր աշխարհամասերից, բայց  հիմնականում  Արցախի Հանրապետություն են այցելում   զբոսաշրջիկներ՝ ՌԴ-ից, ԱՄՆ-­ից, Իրանից և եվրոպական երկրներից՝  Ֆրանսիայից, Բրիտանիայից,  Իտալիայից, Գերմանիայից»,-նշել է  Ա. Գրիգորյանը:

Растет число посещающих Арцах иностранцев
В январе - июле текущего года число посетивших Арцах иностранных туристов выросло по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 43% и на 27% по сравнению с тем же периодом 2015 года.
СТЕПАНАКЕРТ,  8 сентября АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом " Арцахпресс" сообщил представитель управления по туризму министерства экономики Республики Арцах  Артак Григорян.
"С каждым годом расширяется и география посещающих Арцах туристов. В нашу страну приезжают туристы  со всех частей света, но в основном  из России, США, Ирана и европейских стран - Франции, Великобритании, Италии, Германии", - отметил А. Григорян.