Մեքսիկայում ուժգին երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է մինչեւ 90 մարդու
Սեպտեմբերի 8-ին Մեքսիկայի ափերին տեղի ունեցած ուժգին երկրաշարժի զոհերի թիվն աճել է՝ հասնելով մինչեւ 90 մարդու:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, վկայակոչելով երկրի ՆԳ նախարարությանը, հայտնում է, որ նրանցից 71 մարդը Օախակա նահանգից է, 15-ը՝ Չյապասա եւ 4 մարդ՝ Տաբասկո: Էլեկտրաէներգետիկայի դաշնային հանձնաժողովը երկրի տարածքում էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը վերականգնել է 99 տոկոսով եւ 90 տոկոսով Օախակա նահանգում: Նախկինում հաղորդվում էր 65 զոհի մասին:
8,2 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժը Մեքսիկայի ափերին տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 8-ին: Երկրաշարժի օջախը գտնվում էր 33 կմ խորությամբ:

Число жертв мощного землетрясения в Мексике увеличилось до 90 человек
Число жертв сильного землетрясения, происшедшего 8 сентября у берегов Мексики, увеличилось до 90 человек.
СТЕПАНАКЕРТ,  11 сентября АРЦАХПРЕСС - Как сообщает РИА Новости со ссылкой на министерство внутренних дел страны, из них 71 человек из штата Оахака, 15 — из Чьяпаса и четверо из Табаско. Федеральная комиссия по электроэнергетике (CFE) на 99% восстановила подачу электроэнергии на территории страны и на 90% в штате Оахака. Ранее сообщалось о 65 погибших.
Землетрясение у берегов Мексики магнитудой 8,2 было зафиксировано 8 сентября в пятницу в 04.49 по времени UTC. Очаг землетрясения находился на глубине 33 километра.