Բակո Սահակյանն այցելել է Ալաշան և Թալիշ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 10-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Ալաշան տեղամաս եւ Թալիշ գյուղ:
Բակո Սահակյանն  այցելել է Ալաշան և Թալիշ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ նախագահը ծանոթացել է գյուղում իրականացվող աշխատանքներին, հանդիպել բնակիչների հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված ծրագրերի ընթացքին առնչվող հարցեր:
Այնուհետեւ Բակո Սահակյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն ու համապատասխան հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

Бако Саакян посетил поселение Алашан и село Талиш Мартакертского района
10 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил поселение Алашан и село Талиш Мартакертского района.
СТЕПАНАКЕРТ,  11 сентября АРЦАХПРЕСС - Президент ознакомился с осуществленными в селе работами, встретился с жителями. На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся хода программ, направленных на улучшение социально-бытовых условий талишцев.
Затем Бако Саакян провел рабочее совещание и дал соответствующие поручения руководителям компетентных органов по надлежащему выполнению работ.
Президента сопровождали исполняющий обязанности премьер-министра республики Араик Арутюнян, другие должностные лица.