Նալբանդյանը Նյու Յորքում կհանդիպի Ադրբեջանի արտգործնախարար Մամեդյարովի հետ
ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում սեպտեմբերի 19-ին Նյու Յորք ժամանած արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը շարունակելու է մասնակցությունը ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչության հաղորդմամբ՝ Նյու Յորքում նախատեսված են Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումները մի շարք երկրների արտգործնախարարների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ։
Էդվարդ Նալբանդյանը Նյու Յորքում կհանդիպի նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին։ Նախատեսված է Հայաստանի ԱԳ նախարարի հանդիպումը Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ։

В Нью-Йорке запланирована встреча глав МИД Армении и Азербайджана
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, прибывший в составе возглавляемой президентом Армении Сержем Саргсяном делегации в Нью-Йорк, продолжит участие в работе 72-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 сентября АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Министерства иностранных дел Армении, в Нью-Йорке запланированы встречи Налбандяна с главами МИД ряда стран и руководителями международных организаций.
Министр иностранных дел Армении в Нью-Йорке проведет также встречу с сопредседателями Минской группы ОБСЕ. Запланирована еще и встреча глав МИД Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова.